Skip to main content

O nás

Je pre nás veľmi dôležité, že ekologická poľnohospodárska výroba je založená na vylúčení škodlivých vstupov chemického priemyslu.

Prečítajte si celý príbeh

Farmárkin sen je koncept, ktorý vznikol v hlave jednej žienky, mamičky a milovníčky prírody. Zdravé potraviny sa v určitom okamihu nášho rodinného života stali našou prirodzenou súčasťou. Zásady konvenčného pestovania sa nám prestali páčiť. Preto sme začali ekologicky podnikať a v roku 2017 vstúpili do systému ekologického poľnohospodárstva. Krok po kroku sme smerovali k výrobe BIO potravín, ktoré sa stali naším splneným snom.

„Je pre nás veľmi dôležité, že ekologická poľnohospodárska výroba je založená na vylúčení škodlivých vstupov chemického priemyslu.“

Preto nechceme a ani nemôžeme používať umelé hnojivá, pesticídy či herbicídy.  Ekologickým hospodárením  zároveň prispievame k rešpektovaniu prirodzenej biodiverzity krajiny. Ekologické poľnohospodárstvo je návratom k tradičného spôsobu obrábania pôdy.

„V našich BIO sadoch nájdete hmyz od výmyslu sveta a fauna prekvitá v každom ročnom období.“

Venujeme sa pestovaniu bobuľovitého ovocia. Všetky naše bobuľky sú plné prírodných antioxidantov, pretože pestujeme ríbezlu čiernu (Ribes nigrum) a aróniu čiernoplodú (Aronia melanocarpa). V BIO sade poznáme každý jeden krík, poznáme každú jednu bobuľu, ktorá na ňom rastie. Každoročnú úrodu milujeme, bez ohľadu na jej množstvo. Kvalita BIO ovocia je u nás vždy zaručená.

Naše produkty vnímame ako ovocie na kríkoch, ktoré pestujeme. Spracovávame iba ovocie vypestované v našich BIO sadoch, pretože práve tu poznáme pôvod a hlavne spôsob jeho pestovania. Biopotraviny sú jedinečné najmä v tom, že neobsahujú nežiadúce pozostatky chemikálií, prípadne umelých hnojív, ktoré by za iných okolností mohli byť použité pri ich pestovaní alebo výrobe. Jednoducho povedané sú zdravšie.

Podnikanie v poľnohospodárstve síce nie je jednoduché, ale nás veľmi baví. Napĺňa náš zmysel života a tešíme sa, keď Vám naše výrobky chutia a radi sa k nim vrátite. V posledných rokoch nás dobieha aj klimatická kríza. Veríme, že zmenou postoja k prírode a tomu čo konzumujeme dokážeme prispieť k zlepšeniu života ľudí ako aj zvierat na našej planéte.

– Vierka a Ivan –