Skip to main content

BIO Arónia Čiernoplodá

Tmavé, fialovočierne jedlé plody arónie obsahujú bioflavonoidy, karotény, pektínové látky, rutín, z vitamínov PP, B2 a B9, z minerálnych prvkov jód, železo, bór, molybdén, mangán, kobalt a mnoho ďalších. Využiteľnosť plodov arónie je z hľadiska zdravotných účinkov adekvátna práve týmto látkam a je mnohostranná tak v potravinárskom  (hlavne ako farbivo),  ako aj vo farmaceutickom priemysle (najmä proti cievnym a zápalovým ochoreniam).

Tmavé plody arónie sa obzvlášť cenia pre vysoké zastúpenie antokyánov. Konzumáciou plodov arónie čiernoplodej:

  • posilňujete imunitný systém
  • podporujete správne fungovanie štítnej žlazy
  • prispejete k prevencii kardiovaskulárnych ochorení
  • znižujete príznaky cievnych nedostatkov (liečba kŕčových žíl)
  • regulujete vysoký krvný tlak
  • podporíte liečbu chudokrvnosti
  • predchádzate vzniku onkologických ochorení
  • uľavujete od žalúdočných problémov
  • ochraňujete bunky celého organizmu pred voľnými radikálmi

Aj my sme boli zvedaví, aké antioxidanty obsahuje naša BIO aróniová šťava. V roku 2018 sme ju podrobili skúmaniu v certifikovanom laboratóriu. Výsledky hodnotenia boli nasledovné:

HESPRIDÍN: 0,1 mg / 100 ml
Hesperidín sa nachádza aj v citrusoch. Hesperidín má vplyv na pružnosť ciev, priaznivo pôsobí pri kŕčových žilách a hemeroidoch, ďalej zmierňuje príznaky alergie, menopauzy a predmenštruačný syndróm.

Chlorgenic acid: 40 mg / 100 ml
Kyselina chlorgénová sa vyskytuje aj nepražených kávových zrnách. Kyselina chlorgénová má vplyv na mierne zníženie krvného tlaku. Taktiež má protizápalové účinky.

Epicatechín: 2,7 mg / 100 ml
Epikatechín nájdete aj v kakau. Epikatechín ovplyvňuje krvný tlak, funkciu ciev a lymfatických uzlín. Má priaznivý vplyv na krvné doštičky.

Quercetin: 0,4 mg / 100 ml
Quercetín obsahuje aj cibuľa. Quercetín má vplyv na uvoľnenie a produkciu histamínu. Má pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém a ochranu spermií.

Rutín:10,7 mg / 100 ml
Rutín je aj v pohánke. Rutín má schopnosť liečiť krehkosť krvných kapilár a zvyšovať pružnosť ciev. Pôsobí proti rakovine. Rutín taktiež znižuje LDL cholesterol.

Protocatechuic acid: 0,6 mg / 100 ml
Protokatechová kyselina pôsobí proti rakovine, ovplyvňuje bujnenie buniek.

Jód: 400 mikrogramov / 100 ml
Jód je mikroprvok a prispieva k správnemu fungovaniu štítnej žľazy čím pozitívne ovplyvňuje fungovanie centrálnej nervovej sústavy.

Naše výrobky z arónie čiernoplodej