Skip to main content

Články a Reportáže o Nás

Jazdu na traktore miluje

Farmárkin Sen

Skutočnou farmárkou sa stala v okamihu, keď nasadla na traktor. Z kancelárie až na farmu. Vychádza zo základov, ktoré položil jej otec. Práve on pred 30 rokmi zbieral kombajnom čierne ríbezle. Farmárka Vierka spolu s manželom starý kombajn oprášili, opravili a od roku 2019 znova uviedli do prevádzky. Jednoducho povedané: tradícia pestovania ovocia v Pukanci je obnovená. Postupne a v bio kvalite.

Prečítajte si celý článok
Ekologické vs. konvenčné poľnohospodárstvo

Vieme, čo kupujeme?

Horúcou témou dnešných dní je ekológia, bio produkty či zdravé produkty. Ako to ale v skutočnosti je, čo ukazuje prax a čo naozaj kupujeme? Na túto tému sme sa porozprávali s farmárkou Vierkou, ktorá si počas materstva uvedomila, že chce svoje deti kŕmiť zdravými potravinami a preto zahodila lodičky v biznis svete, obula si gumáky a sadla do traktora.

Prečítajte si celý článok
Opustila kancelársku prácu, sama si vyklikala e-shop

Plní si Svoj Sen

Pre svoje deti chcela len kvalitné a zdravé potraviny. Splnenie jej cieľa ju zaviedlo od štúdia kolobehu potravín až k založeniu vlastnej farmy. Vierka Gábršová pred piatimi rokmi vymenila prácu v kancelárii za malotraktor. V roku 2014 založili spolu s manželom plantáž čiernych ríbezlí, ktoré spracúvajú a predávajú vo forme zdravých štiav pod značkou Farmárkin sen.

Prečítajte si celý článok
Reportáž v rádiu REGINA

Dodržiavame princípy ekologického poľnohospodárstva

Poznáme každú bobuľu, tvrdí o sebe bio farmárka Vierka Gábršová, ktorá si pred niekoľkými rokmi vysadila v Pukanci kríky čiernych ríbezlí a arónie. So svojím manželom pestujú na 8 hektároch ovocie v ekologickom poľnohospodárstve, ktoré je šetrné k pôde a životnému prostrediu. Keďže spracúvajú iba ovocie vypestované vo vlastnom sade, o ktorý sa celý rok starajú, naozaj môžu povedať, že poznajú každú bobuľu. V biosade ich navštívila Táňa Záhoráková.

Vypočujte si reportáž