O nás

Možno si ani nevieš predstaviť, akú mám radosť, že môžem robiť to čo ma baví. Jasné, že som prešla rôznymi kanceláriami a postami projektovej manažérky v Bratislave ako aj rodnom meste Levice. Odhodlanie vďaka, ktorému som získala silu stať sa skutočnou farmárkou vychádzalo predovšetkým z materstva, keď som si uvedomila, ako chcem kŕmiť svoje deti zdravými potravinami. A tak sa začal kolobeh skúmania pôvodu potravín, ktoré sme jedli. Bolo to pre mňa natoľko dôležité, že som chcela pestovať a vyrábať také produkty, ako si sama kupujem - v bio v kvalite a s jasným pôvodom. Zistila som, že sa už nechcem vrátiť do kancelárie v lodičkách, ale nasadla som na malotraktor, kde to všetko začalo.

V logu Farmárkin sen je žena na malotraktore, žiadna atrapa, ale skutočná ja, ktorá pozná svoje polia dokonale, pretože na nich reálne pracuje.

K poľnohospodárstvu mám blízko, pretože môj ocino pôsobí v poľnohospodárstve a ovocinárstve. Najprv som sa venovala účtovníctvu poľnohospodárov, a postupne som si uvedomila, že dnešná doba potrebuje moderný prístup k pôde založený na ekologickom správaní pestovateľa. A tak sa zo mňa stala BIO pestovateľka. Naplno sa to začalo výsadbou novej plantáže ríbezle čiernej v roku 2014. Celý proces od jej výsadby a začlenenie do ekologického poľnohospodárstva až po finálnu bio produkciu trval pekných pár rokov, A v roku 2020 máme v portfóliu dva úžasné produkty ekologického poľnohospodárstva - BIO ríbezľu čiernu s dužinou a BIO aróniu  s dužinou.  

Na zdravé šťavy Farmárkin sen sa pozeráme ako na ovocie na kríkoch, ktoré pestujeme. Naša zásada je spracovať iba vlastné vypestované ovocie, pretože práve tu poznáme pôvod a spôsob jeho pestovania. V rámci predaja uplatňujeme vlastnú politiku predaja, o ktorej som sama presvedčená. Snažím sa informácie podložiť faktami, a preto často investujeme do laboratórnych rozborov, aby sme sa dozvedeli o svojich produktoch maximum. Farmárkin sen je môj komplexný job, v ktorom sa nájdem ako traktorista, zberač plodov, skladník, účtovník, plánovač a tvorca web stránky. Neomysliteľnou súčasťou Farmárkinho sna je môj muž Ivan, ktorý zastrešuje najmä technickú stránku veci.  Som mu nesmierne vdačná, za to že napriek náročnej situácii v poľnohospodárstve, ma podporuje a pomáha v každom smere. 

Veľká vďaka patrí mojim rodičom, ktorí mi pomáhajú plniť Farmárkin sen. A hlavne za to, že mi strážia deti, kým my robíme :-)