Rozbor antioxidantov v arónii Farmárkin sen _ ROK 2018

Rada by som sa s Vami podelila s výsledkami obsahu antioxidatov laboratórnych testov šťavy z BIO arónie s dužinou. Testy som si dala vyhotoviť, pretože ma zaujímalo čo sa v tej mojej šťave nachádza. Na internete som čítala o samých priaznivých účinkoch arónie na zdravie človeka. Pri predaji neprezentujem žiadne zdravotné tvrdenia. Preto som sa výsledky testov rozhodla predstaviť nasledovným spôsobom. Uvádzam hodnotu, ktorá vyplýva z laboratórnych skúšok obsahu antioxidantov. V ľudskej reči popisujem pôsobenie daného antioxidantu. Ak viete alebo poznáte o inom pôsobení daného antioxidantu, budem rada, ak ma s ním oboznámite. Nie som predsa chemik, ale farmárka. Nič nezaručujem, nič nesľubujem, iba informujem. Názor si predsa vytvorí každý sám. Antioxidanty a bioflavonoidy chránia bunky, tkanivá a orgány pred vplyvom voľných radikálov, ktoré spôsobujú predčasné starnutie buniek a teda aj zhoršenie ich kondície a funkčnosti.

Myricetil

< 1 mg / l

Myricetil priaznivo pôsobí pri liečbe diabetes.

Hesperidín

1 mg / l

Hesperidín sa spája najmä s citrusovým ovocím. Hesperidín má vplyv na pružnosť ciev, priaznivo pôsobí pri kŕčových žilách, hemeroidoch. Hesperidín zmierňuje príznaky alergie, menopauzy a predmenštruačný syndróm.

Rutín                 107 mg / l
Významný zdroj rutínu je aj v pohánke. Rutín má schopnosť liečiť krehkosť krvných kapilár a zvyšovať pružnosť ciev. Pôsobí proti rakovine. Rutín taktiež znižuje LDL (low density lipoprotein) cholesterol.

Resveratrol

< 1 mg / l

Resveratrol sa nachádza napríklad v šupkách a jadierkach červeného hrozna, vo víne, v kakau alebo v čiernych ríbezliach. Má protektívne účinky na pohlavný systém, čo zlepšuje plodnosť a potenciu u mužov aj žien. Zlepšuje imunitu. Má mnoho ďalších pozitívnych pôsobení na človeka.

Chlorgenic acid

400 mg / l

Kyselina chlorgénová sa vyskytuje aj v káve. Kyselina chlorgénová má vplyv na mierne zníženie krvného tlaku. Má protizápalové účinky.

Kaenferol

< 1 mg / l

Kaenferol má priaznivo pôsobí proti rôznym typom rakoviny. Vplýva na diabetes.

Quercetin . 2 H2O

4 mg / l

Quercetín má vplyv na uvoľnenie a produkciu histamínu. Pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém.

Protocatechuic acid

6 mg / l

Protokatechová kyselina pôsobí proti rakovine, ovplyvňuje bujnenie buniek.

Katechín

< 1 mg / l

Epikatechín

27 mg / l

Katechín a epikatechín sa vyskytujú aj v kakau. Katechín a epikatechín ovplyvňujú krvný tlak, funkciu ciev a lymfatických uzlín. Majú priaznivý vplyv na krvné doštičky.

Trans-Ferrulic acid

< 1 mg / l

Kyselina ferulová v dôsledku účinného zachytávania škodlivých radikálov a potlačovania oxidačných reakcií indukovaných žiarením môže slúžiť ako dôležitá antioxidačná funkcia pri zachovaní fyziologickej integrity buniek vystavených pôsobeniu vzduchu a narušenia UV žiarenia. Má aj protizápalové účinky v organizme.

Kyselina vanilová

< 1 mg / l

Kyselina vanilová sa používa ako ochucovadlo, je to tiež medziprodukt pri výrobe vanilínu z kyseliny ferulovej.


Spôsob užívania:

Odporúčam začať s jednou až dvoma polievkovými lyžičami denne. Postupne zvyšovať množstvo, maximálne 100 ml denne. Nájsť si ten správny moment či už po jedle alebo medzi jednom, kedy si aróniu vychutnáte. Je možné ju piť neriedenú alebo pridať do obľúbenej ovocnej šťavy alebo vody. Na začiatku užívania môžete cítiť miernu ťažobu na žalúdku, ktorá časom pominie. Šťava je testovaná, zdravotne nezávadná a je vhodná pre všetky vekové kategórie, vrátane malých detí, kde je nutné znížiť dávkovanie adekvátne k veku dieťatka.

Teraz mám pocit, že som Vám poskytla maximum informácií o mojej šťave a je na Vás či sa pre ňu rozhodnete.

S úctivým pozdravom

Vaša Farmárka