Je slovenské zárukou čistej produkcie bez chémie?

Slovenské...  v poslednej dobe skoro všade sa ponúka slovenská zelenina, slovenské ovocie a slovenské výrobky. Automaticky sa to spája so slovenskou kvalitou. Rada by som však upriamila pozornosť na jeden veľmi jednoduchý fakt, ktorý si mnohí ľudia možno ani nevšimnú. A síce:

Aj slovenský farmár môže pôdu poriadne zahnojiť  umelými hnojivami a používať chémiu.

Ak Vám je jedno, aké ovocie alebo zeleninu konzumujete, tak ani nečítajte ďalej. Vám tento článok nie je určený, a naďalej si užívajte pravú slovenskú kvalitku, možno aj v chemickom prevedení.

Čo ma viedlo k napísaniu tohto blogu? V poslednej dobe som riešila stravu v škôlke, kde som zisťovala pôvod mäsa, mlieka, pečiva, ovocia a zeleniny. Podotýkam, ako jediná. Bolo mi povedané, že všetko je slovenského pôvodu a tým to skončilo. Všetci sú spokojní, okrem mňa. Keďže som pestovateľ ekologického poľnohospodárstva, zamierim svoju pozornosť na pestovanie, či už ovocia alebo zeleniny, obilnín. Priznávam, mám určitú chorobu z povolania, a tou je, že na ovocie alebo zeleninu alebo obilninu sa pozerám úplne inak. Rada by som Vám to priblížila v širšom kontexte. Tento pohľad spočíva v tom, že finálne „jablko alebo múka“ ktoré držím v rukách prešlo určitým procesom rastu. Najprv bolo kvetom alebo rastlinkou, neskôr vznikol plod alebo klas. Počas tohto obdobia sa s ním diali určité veci – podotýkam v mnohých prípadoch aj chemické. Príklady: Jablká sa v priemere striekajú aj 20 krát ročne. Obilniny sa hnoja liadkom a striekajú prípravkami proti burinám a škodcom. Liadok sa bežne používa aj pri pestovaní ovocia a zeleniny, detto aj prípravky proti burinám. Ich účinok je rýchly a viditeľný. Počas mojej praxe som zistila, že prípravky proti burinám, ktoré sa používali pred pár desiatkami rokov už nie sú na trhu. Prečo asi? Žeby škodili prírode aj ľuďom?  

Vrátim sa však späť k ovociu a zelenine, ako sa rozhodujem, či ho vôbec zjem. Pre mňa ako bio farmárku veľmi dôležitá otázka: Čím bolo dané „jablko alebo múka“  zasiahnuté počas jeho pestovania, akým chemickým koktejlom? A na záver tohto zamyslenia prídem na to, že to „jablko alebo múku“, ktoré držím v rukách ani nechcem jesť. A v tejto chvíli mi je úplne jedno, či je slovenské, pretože je v prvom rade môže byť prechemizované, o ktoré nemám záujem. Doslova vystopovať ako sa pestuje je veľmi tažké, priam nemožné.

A ono to nekončí, predsa to chemo ovocie alebo zelenina si musí nájsť svojho spotrebiteľa. Jasné, inak by to chemo pestovatelia nerobili. Potrebujú predsa poriadne zahnojiť, aby mali vysoký výnos. A poriadne ošetriť proti škodcom, aby sa Vám spotrebiteľom to ovocie alebo zelenina páčila. A tak sa môže stať, že si kupujete skvelú super zdravú šťavu z ovocia plnú vitamínov aj spolu s chemickým koktejlom, ktorý sa nachádza v ovocí z čias jeho pestovania. Smutné, že? Marketing slovkom slovenské však dokáže zakryť túto nedokonalosť a skvelá akciová výhodná cena Vás určite dostane. No nekúp to. Veď bio je drahé.

V ekologickom poľnohospodárstve platia zásady, ktoré musí pestovateľ dodržiavať. Aj v ekologickom poľnohospodárstve hnojíme a striekame, avšak nie prípravkami, ktoré škodia prírode a ľudskému zdraviu. Na záver tohto zamyslenia, verím tomu, že ľudia začnú chápať bio pestovanie a bio produkty, pretože to robíme iba pre ľudí a prírodu.

Ďakujem, ak ste prečítali až do konca J

Majte sa a skúste sa občas zamyslieť nad tým, čo máte na tanieri skôr než to zjete.

Vierka z Farmárkinho sna