BIO ríbezľa čierna s dužinou

"Poznáme každú bobuľu"

Rada vysvetlím :-) Poznáme každú bobuľu znamená, že ovocie, ktoré pestujeme je nám veľmi dobre známe. Pretože sme s ním celý rok v kontakte a staráme sa o to, aby sme mali kvalitnú úrodu. Rok 2020 nám priniesol ukončenie konverzie na ekologické poľnohospodárstvo a získali sme štatút BIO.

Výroba BIO šťavy z ríbezlí

BIO ríbezľa čierna s dužinou je zložená zo      100 % ríbezle čiernej. Ovocná šťava neobsahuje žiadne prídavné látky, žiadny cukor a je neriedená. Ríbezľová šťava je prekvapivo hustá a úžasne voňavá. Má dokonale vyváženú osviežujúcu chuť – najskôr pocítite sladké opojenie, ktoré plynule prechádza do kyselkavej chuti tak typickej pre čiernu ríbezľu.

Vlastnosti BIO šťavy

Vychádzajúc z testov šarže z roku 2020 v certifikovanom laboratóriu prírodná šťava Farmárkin sen obsahuje nasledujúce minerálne látky:

Draslík:  233 mg / 100 ml

Horčík:  12,40 mg / 100 ml 

Železo: 2,08 mg / 100 ml

 Objednávky Ti starostlivo doručí kuriér UPS


Priznám sa, kým som sa naučila ako to funguje v ekologickom poľnohospodárstve, prešlo pár rokov, a stále mám pocit, že sa učím :-) Najdôležitejšia vec, čo som sa doposiaľ naučila je, že v ekologickom poľnohospodárstve musíš vedieť dokonale plánovať na dlhšie časové obdobie, aby si dokázal splniť podmienky ekologickej poľnohospodárskej výroby. Je to dôležité najmä na začiatku nastavenia ekologickej výroby alebo pri zmenách činností. Čo znamená ekologické poľnohospodárstvo asi vieš, že uplatňuje princípy hospodárenia šetrné k prírode s ochranou životného prostredia a zdravia človeka. Jednoducho povedané pestuješ bez chémie a umelých hnojív.
Možno ti nie je známy pojem konverzia na ekologické poľnohospodárstvo. Je to v podstate časové obdobie troch rokov, ktoré musí uplynúť od registrácie podniku v ekologickej poľnohospodárske výrobe až po získanie štatútu BIO. Počas tohto obdobia sa už musíš správať ekologicky, žiadna chémia a umelé hnojivá.