Šťava z ríbezle čiernej v konverzii na ekologické php

"Poznáme každú bobuľu"

Rada vysvetlím :-) Poznáme každú bobuľu znamená, že ovocie, ktoré pestujeme je nám veľmi dobre známe. Pretože sme s ním celý rok v kontakte a staráme sa o to, aby sme mali kvalitnú úrodu. Prvú úrodu pestovanú v konverzii na ekologické poľnohospodárstvo sme predali slovenským vinárom. Pravdupovediac, bolo mi v tom čase ľúto, že neviem aký bude osud našich starostlivo vypestovaných ríbezlí. 

Výroba šťavy z ríbezlí

Rozhodla som sa konať, naštartovala všetky motory a zabezpečila som, že nasledujúci rok 2019 sme vyrobili prírodnú šťavu z ríbezle čiernej z ekologického poľnohospodárstva.  Jej zloženie predstavujú 100 % ríbezle čierne. Ovocná šťava neobsahuje žiadne prídavné látky, žiadny cukor a je neriedená. Ríbezľová šťava je prekvapivo hustá a úžasne voňavá. Má dokonale vyváženú osviežujúcu chuť – najskôr pocítite sladké opojenie, ktoré plynule prechádza do kyselkavej chuti tak typickej pre čiernu ríbezľu.

Prínosy pre zdravie

Vychádzajúc z testov šarže z roku 2019 v certifikovanom laboratóriu prírodná šťava Farmárkin sen obsahuje nasledujúce minerálne látky:

Draslík:  173,50 mg / 100 ml

Horčík:  12,75 mg / 100 ml 

Železo: 1,09 mg / 100 ml


Nie je to len šťava, ale vitamínová bomba :-) 

Priznám sa, kým som sa naučila ako to funguje v ekologickom poľnohospodárstve, prešlo pár rokov, a stále mám pocit, že sa učím :-) Najdôležitejšia vec, čo som sa doposiaľ naučila je, že v ekologickom poľnohospodárstve musíš vedieť dokonale plánovať na dlhšie časové obdobie, aby si dokázal splniť podmienky ekologickej poľnohospodárskej výroby. Je to dôležité najmä na začiatku nastavenia ekologickej výroby alebo pri zmenách činností. Čo znamená ekologické poľnohospodárstvo asi vieš, že uplatňuje princípy hospodárenia šetrné k prírode s ochranou životného prostredia a zdravia človeka. Jednoducho povedané pestuješ bez chémie a umelých hnojív.
Možno ti nie je známy pojem konverzia na ekologické poľnohospodárstvo. Je to v podstate časové obdobie troch rokov, ktoré musí uplynúť od registrácie podniku v ekologickej poľnohospodárske výrobe až po získanie štatútu BIO. Počas tohto obdobia sa už musíš správať ekologicky, žiadna chémia a umelé hnojivá.