BIO arónia s dužinou

Naša práca ma jedno základné heslo: "Poznáme každú bobuľu"Rada vysvetlím :-) Poznáme každú bobuľu znamená, že ovocie, ktoré pestujeme je nám veľmi dobre známe. Pretože sme s ním celý rok v kontakte a staráme sa o to, aby sme mali kvalitnú úrodu.
BIO arónia s dužinou je prírodná 100 % šťava z plodov arónie čiernoplodej, ľudovo nazývanej aj jarabina čierna. Ovocná šťava neobsahuje žiadne prídavné látky, žiadny cukor a je neriedená. BIO aróniu ponúkam v skle o objeme 750 ml. Aróniová šťava v BIO kvalite má výraznú ovocnú sladko-trpkú chuť, ktorá doslova zostáva na jazyku. Je to prirodzená vlastnosť arónie čiernoplodej, ktorá je typická svojou trpkosťou. V tejto chuťovo nie veľmi príjemnej ovocnej šťave sa nachádzajú antioxidanty, ktoré majú prínos pre zdravie človeka. Z výsledkov testov šarže roku 2019 vyplynulo, že   bio arónia Farmárkin sen   obsahuje  minerálne prvky:  železo v hodnote 0,36 mg /100 ml. Významný mikroprvok, ktorý sa nachádza v šťave je jód v hodnote 400 mikrogramov/100 ml.  

Vychádzajúc z testov šarže z roku 2018 prírodná šťava z BIO arónie Farmárkin sen obsahuje nasledovné antioxidanty:

Quercetin . 2 H2O :  4 mg / l

Quercetín má vplyv na uvoľnenie a produkciu histamínu. Má pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém.

● Protocatechuic acid: 6 mg / l

Protokatechová kyselina pôsobí proti rakovine, ovplyvňuje bujnenie buniek.
● Rutín : 107 mg / l
Významný zdroj rutínu je aj v pohánke. Rutín má schopnosť liečiť krehkosť krvných kapilár a zvyšovať pružnosť ciev. Pôsobí proti rakovine. Rutín taktiež znižuje LDL (low density lipoprotein) cholesterol.

● Hesperidín :  1 mg / l

Hesperidín sa spája najmä s citrusovým ovocím. Hesperidín má vplyv na pružnosť ciev, priaznivo pôsobí pri kŕčových žilách a hemeroidoch, ďalej zmierňuje príznaky alergie, menopauzy a predmenštruačný syndróm.

● Chlorgenic acid: 400 mg / l

Kyselina chlorgénová sa vyskytuje aj v káve. Kyselina chlorgénová má vplyv na mierne zníženie krvného tlaku.  Taktiež má protizápalové  účinky.

● Epikatechín: 27 mg / l

Epikatechín sa vyskytuje aj v kakau. Epikatechín ovplyvňuje krvný tlak, funkciu ciev a lymfatických uzlín. Má priaznivý vplyv na krvné doštičky.