BIO arónia čiernoplodá s dužinou


Naša práca ma jedno základné heslo: 

"Poznáme každú bobuľu".

Rada vysvetlím :-) Poznáme každú bobuľu znamená, že ovocie, ktoré pestujeme je nám veľmi dobre známe. Pretože sme s ním celý rok v kontakte a staráme sa o to, aby sme mali kvalitnú úrodu.


BIO arónia s dužinou je prírodná 100 % šťava z plodov arónie čiernoplodej, ľudovo nazývanej aj jarabina čierna. 

Ovocná šťava neobsahuje žiadne prídavné látky, žiadny cukor a je neriedená. 


Chuť a vlastnosti


Aróniová šťava v BIO kvalite má výraznú ovocnú sladko-trpkú chuť, ktorá doslova zostáva na jazyku. Je to prirodzená vlastnosť arónie čiernoplodej, ktorá je typická svojou trpkosťou. V tejto chuťovo nie veľmi príjemnej ovocnej šťave sa nachádzajú prírodné antioxidanty.  BIO arónia s dužinou Farmárkin sen je vďaka čerstvosti a vysokej kvalite BIO ovocia výnimočne silná.  

 ● Objem a dávkovanie


Balenie 150 ml ti zaručí vždy čerstvú BIO aróniu, pričom pri maximálnom odporúčanom dávkovaní (50 ml) ju vypiješ za 3 dni. Ak začínaš s užívaním (odporúčam 25 ml) do 6 dní ju určite vypiješ.
Väčšie balenie 500 ml odporúčam už skúseným konzumentom, pri odporúčanom dávkovaní ju spotrebuješ do 10 dní.

Nie nalačno, užívaj po jedle.

Ako bola vyrobená


Prírodnú šťavu sme vyrobili na kvalifikovanej výrobnej linke. Za studena lisujeme výhradne čerstvé ovocie ihneď po zbere. Následne bola zdravá šťava šetrne pasterizovaná, vďaka čomu si ju môžeš vychutnávať počas celého roka. Po otvorení ju však skladuj v chlade a spotrebuj do 14 dní.

Doprava


Šťavy Farmárkin sen doručuje kuriér prepravnej spoločnosti UPS. Doručenie je naplánované nasledujúci pracovný deň po odovzdaní zásielky prepravnej spoločnosti.

Ak si z okolia Levíc a máš záujem o osobné doručenie, stačí zakliknúť osobný odber. Následne sa telefonicky skontaktujeme a objednávku ti doručím osobne, na mieste kde sa dohodneme.


Vychádzajúc z testov šarže z roku 2018 prírodná šťava z BIO arónie Farmárkin sen obsahuje nasledovné antioxidanty:

Quercetin . 2 H2O :  4 mg / l

Quercetín má vplyv na uvoľnenie a produkciu histamínu. Má pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém.

● Protocatechuic acid: 6 mg / l

Protokatechová kyselina pôsobí proti rakovine, ovplyvňuje bujnenie buniek.
● Rutín : 107 mg / l
Významný zdroj rutínu je aj v pohánke. Rutín má schopnosť liečiť krehkosť krvných kapilár a zvyšovať pružnosť ciev. Pôsobí proti rakovine. Rutín taktiež znižuje LDL (low density lipoprotein) cholesterol.

● Hesperidín :  1 mg / l

Hesperidín sa spája najmä s citrusovým ovocím. Hesperidín má vplyv na pružnosť ciev, priaznivo pôsobí pri kŕčových žilách a hemeroidoch, ďalej zmierňuje príznaky alergie, menopauzy a predmenštruačný syndróm.

● Chlorgenic acid: 400 mg / l

Kyselina chlorgénová sa vyskytuje aj v káve. Kyselina chlorgénová má vplyv na mierne zníženie krvného tlaku.  Taktiež má protizápalové  účinky.

● Epikatechín: 27 mg / l

Epikatechín sa vyskytuje aj v kakau. Epikatechín ovplyvňuje krvný tlak, funkciu ciev a lymfatických uzlín. Má priaznivý vplyv na krvné doštičky.